O FIRMIE

Firma Lindo Catsystem jest znanym w Polsce i na świecie producentem wysokiej jakości metalowych  bloków katalitycznych oraz katalizatorów.  Większą część produkcji stanowi export na rynki Unii Europejskiej, jak również do wielu krajów spoza jej granic. Nasze ponad 20 – letnie doświadczenie pozwala na wyróżnienie naszych produktów pod względem wysokiej jakości, trwałości, estetyki oraz precyzji wykonania widocznej w każdym detalu. Atrakcyjna cena, krótkie terminy realizacji zamówień oraz indywidualne traktowanie każdego klienta z najwyższą starannością, pozwalają na budowanie wieloletnich relacji z naszymi odbiorcami.

Misją naszej firmy jest profesjonalne, świadome i innowacyjne podejście do ochrony środowiska.       

Od początku działalności skupiamy się na utrzymaniu wysokiej jakości naszych wyrobów, czego dowodem jest wprowadzony w 1999 roku system zarządzania jakością ISO 9001:2001 (obecnie ISO 9001: 2008). Ciągła dbałość o jakość wyrobów, bezpośrednia współpraca z klientem, kompetentna kadra zarządzająca i oddani pracownicy to podstawowe wartości dzięki  którym Spółka zajmuje obecnie znaczącą rolę na europejskim rynku producentów katalizatorów.

 

HISTORIA

Przedsiębiorstwo Produkcji Katalizatorów Lindo Catsystem  Sp. z o.o. (dawniej  „Lindo-Gobex”) powstało w maju 1992 roku. W początkowym okresie Spółka koncentrowała się na produkcji i sprzedaży katalizatorów i tłumików z wkładem katalitycznym na rynek polski na bazie monolitów importowanych z Rosji. Wzrastające zapotrzebowanie na ten produkt, a także brak lokalnego, polskiego dostawcy był podstawą do podjęcia decyzji o uruchomieniu własnej produkcji wkładów metalowych. W listopadzie 1997r.  w Gorzowie  Wlkp. przy ul. Cicha 1, oddano do użytkowania  nowoczesny zakład, a od 1998r. rozpoczęto pierwsze dostawy na rynek metalowych monolitów katalitycznych i katalizatorów. 

Dbając o właściwą organizację produkcji i jakość swoich wyrobów Spółka już w 1999 roku uzyskała certyfikat systemu zarządzania ISO 9001:2001 (obecnie 9001:2001).

W latach 2002 – 2005 nastąpiła dalsza rozbudowa firmy - uruchomiono linię montażu i spawania katalizatorów direct – fit oraz wdrożono nowe technologie pokryć katalitycznych.  Pozwoliło to na pełną współpracę z producentami samochodów i rozpoczęcie realizacji dostaw katalizatorów na rynek OEM.  

W 2012 roku Spółka nabyła opatentowaną, innowacyjną wiedzę technologiczną , w oparciu o którą wdrożono do produkcji wkłady metalowe IMS. Przeprowadzone badania wykazały jeszcze wyższą skuteczność katalityczną monolitów w oczyszczaniu powietrza wydychanego z układów. Ponadto, dzięki otrzymanej dotacji z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w 2015 roku ukończono duży projekt inwestycyjny. Rozbudowany został park maszynowy, pojawiły się nowoczesne maszyny i urządzenia pozwalające na jeszcze bardziej precyzyjną produkcję oraz uzyskanie lepszej jakości produkowanych wyrobów.

Wymagania naszych klientów, chęć ciągłego doskonalenia się spółki oraz realia branży automotive dały impuls do realizacji procesu przygotowania procedur wdrażających system zarządzania ISO TS 16949.

Firma w sposób ciągły rozwija się, poprzez wdrażanie nowych technologii dzięki współpracy z jednostkami badawczo – naukowymi, w ten sposób koncentrujemy się w dostosowaniu do zmian zachodzących w technologii produkcji katalizatorów.

iso certifikat